Ремонт пральних машин Ковель

Сервісний центр пральних машин

Запчастини до пральних машин Україна

Загальна інформація про пресостат пральної машини.


Пресостат - це елемент, який відповідає за рівень води в механізмі.

За допомогою такої деталі машина самостійно може регулювати рівень води під час всього процесу прання одягу. Прессостат пов'язаний з клапаном забору води. Коли необхідний обсяг води набрано, прессостат посилає сигнал на клапан і вода перестає надходити в машинку. У більш сучасних моделях пральних машин рівень води може змінюватися в залежності від певного режиму прання і обсягу завантаженої білизни. Це свідчить про те, що прессостат передбачає можливість установки різних рівнів рідини.


Ефективність прання і віджиму білизни в першу чергу залежить від нормальної роботи реле рівня води. Поки пральна машинка виконує свої функції, користувачі можуть спокійно займатися іншими більш важливими справами по дому. Але, як тільки датчик рівня води виходить з ладу, машина припиняє виконання своїх функцій і потребує термінового ремонту.


Прессостат пральної машини не піддається ремонту, тому його потрібно просто замінити. Якщо Ви помітили, що Ваш пристрій набирає дуже багато води або погано працює функція віджимання, то це вважається першою ознакою несправності датчика.


Пресостати можуть бути двох видів: електронні і механічні, але зламатися вони можуть по одним і тим же причинам. Напорная трубка може засмітитися від цвілі або осадку прального порошку. Крім цього, шланг прессостата не повинен пропускати повітря, так як може впасти тиск, і система буде показувати, що в резервуарі недостатньо води. Головною ознакою того, що датчик механічного типу пропускає повітря, є дірочки на мембрані. Але, навіть тоді, Ви будете чути клацання під час перемикання реле.

Резервуар і шланги електронного прессостата, точно такі ж, як і в механічного. Різниця між ними тільки в тому, що в електронному датчику немає реле і перемикачів. Функцію перемикання виконує електронна плата. Електронні типи пресостату працюють при низькій напрузі, через це їх працездатність можна перевіряти різними приладами з високою напругою.


Часті причини поломки пресостату:


- механічне руйнування мембрани під впливом повітря вона перестає деформуватися, залишаючись в одному положенні;

- обгорання контактів або їх теплова деформація – при русі штока сигнал надходить на контролер пральної машини;

- втрата пружності або поломка пружини всередині датчика.


ЗАМІНА ПРЕСОСТАТУ


Для початку купіть новий прилад. Можна взяти свій датчик і відправитися з ним в магазин, але зазвичай для купівлі відповідної деталі досить назвати модель машини продавцю. Якщо ви повністю не знімали реле при перевірці – зробіть наступне:


- Від’єднайте всі кабелі (сфотографуйте або промаркіруйте з’єднання).

- Викрутите болти, які кріплять прилад до корпусу.


Як підключити пресостат? Повторіть всі дії у зворотному порядку:


- Прикрутіть його на місце з допомогою болтів.

- Потім приєднайте шланг, закріпивши хомут.

- Під’єднайте проводку відповідно до маркування.


НАСТРОЙКА ДАТЧИКА


Для правильної реакції пресостат пральної машини повинен бути точно налаштований на необхідний тиск. Це допоможе йому вчасно подати сигнал і запустити процес прання. Зазвичай налаштуванням датчика займається сам виробник, і найчастіше власник машини не стикається з цим процесом.Однак зустрічаються любителі експериментів, які навмисно втручаються в стандартні налаштування датчика рівня води в пральній машині. Зробити це досить просто: достатньо змінити положення спеціального настроечного гвинта, розташованого прямо на корпусі. Викрутивши його до певного рівня, можна домогтися збільшення або зменшення стандартного рівня тиску.

Також слід пам'ятати, виробники категорично не радять змінювати стандартні налаштування пресостату. Це може призвести до навантажень, які не враховувалися при проектуванні конструкції.


ЯК САМОСТІЙНО ПЕРЕВІРИТИ ПРЕСОСТАТ


Зазначені вище відхилення в роботі пральної машини можуть бути наслідком несправності та інших деталей, тому потрібно перевірити працездатність пресостату перед тим, як поставити новий. Для цього його слід зняти з машинки. Де в пральній машині знаходиться датчик рівня води? Для того щоб знайти і перевірити пресостат необхідно виконати наступні дії:


- відкрутивши два болти на задній стороні пральної машини, слід зняти верхню кришку машинки зі зсувом назад;

- на бічній стінці знайти закріплений гвинтами прессостат, від’єднати від нього роз’єм з проводами і підключений до штуцера з допомогою хомута шланг;

- відкрутити кріпильні болти і демонтувати блок.


Уважно оглянути його і трубку на наявність зовнішніх пошкоджень або засмічення. При необхідності прочистити трубку і штуцер. Зовнішні ламелі на роз’ємі повинні бути чистими, без слідів окислення. При наявності забруднень і корозії слід зачистити. Перевірку працездатності потрібно проводити в наступному порядку:


- Надіти на штуцер невеликий шланг і, піднісши блок до вуха, подути в шланг. При спрацьовуванні контакту датчика повинен прослуховуватися чіткий клацання.

- В залежності від конструкції блоку та кількості контактних груп число клацань при продуванні шланга може бути одне, два або три. Відсутність клацань говорить про несправності пристрою.

- Упевнитися в надійності спрацьовування контактів можна за допомогою омметра, підключивши його до відповідних гнізд на вхідному роз’ємі блоку. При замиканні і розмиканні контактів показання приладу будуть різко змінюватися. Електричну схему з’єднань контактних груп пресостату можна знайти в інструкції з експлуатації пральної машини.


ОЗНАКИ НЕСПРАВНОСТІ ДАТЧИКА


При поломці машинки, обладнаного дисплеєм, генерується код помилки і висвічується на екрані. Несправності пресостату відповідає визначена кодова комбінація, за якій виявляється дана проблема. Якщо техніка не обладнана дисплеєм, визначити несправність датчика рівня води в баку можна за такими ознаками.


- Повторення циклу. Несправний датчик не здатний правильно розпізнавати рівень рідини в баку. Тому в режимі прання-полоскання відбувається зациклення подачі і зливу води в бак. Така несправність усувається заміною вийшов з ладу пресостату.

- Низька якість прання. Погано відпираються речі при недостатньому заборі води в бак. Винна в такій проблемі невірне регулювання датчика на низький тиск. Виправлення ситуації досягається поджатием пружини за рахунок підкручування регулювального гвинта.

- Залишки води в барабані. При зливі частина води залишається в баку і потрапляє через отвори в барабан. Віджимання білизни не приносить очікуваних результатів через присутньої рідини. Програма віджиму не відпрацьовує з-за несправності пресостату. Потрібна заміна датчика.

- Запах гару. При запуску програми прання здійснюється забір води з захопленням порції прального порошку, включається ТЕН, нагріває рідину в баку. Коли пресостат несправний, вода може бути не набрана в бак, і тоді при включеному Тені з’являється запах гару і дим. Несправність датчика може спричинити повний вихід з ладу нагрівального елемента.

- Вода подається в бак в дуже великому обсязі. Регулярний забір води вище норми — серйозне навантаження на двигун. Ситуація повинна насторожити користувача, оскільки несправність датчика рівня води, рано чи пізно може стати причиною виходу з ладу двигуна пральної машини.


ПЕРЕВІРКА ПРЕСОСТАТУ


При появі щонайменших сумнівів в правильності роботи пресостату, необхідно одразу ж замінити його на новий. Але перед цим необхідно знайти упевненість, що справа саме в датчику. Провести перевірку пресостату пральної машини досить просто:


- Необхідно демонтувати верхню панель. Зняти її можна, викрутивши спеціальні болти і зсунувши в протилежному від вас напрямку. У більшості моделей датчик знаходиться у верхній частині бічної стінки.

- Фахівці рекомендують просто відкрутити пресостат. Закріплений він, як правило, за допомогою декількох шурупів, які досить легко відкрутити.

- Після цього від’єднайте від датчика трубку і контакти. Шланг закріплений спеціальними хомутами, їх доведеться або акуратно розібрати, або зрізати і потім замінити новими.


Уважно вивчіть демонтований пресостат: на корпусі не повинно бути яких-небудь пошкоджень і утворень. Не менш ретельно перевірте трубку і стан ізоляційного матеріалу проводки. Якщо буде потрібно, прочистіть засмічення і усунути дрібні пошкодження. Очистіть контакти датчиків.


Тепер займемося перевіркою самого пристрою. Зазвичай для цього використовують десяти сантиметровий шланг, ідентичний по діаметру вже знятого раніше. Приєднавши трубку до вхідного штуцера пресостату, сильно дуньте в неї. У цей момент з датчика повинні пролунати клацання. Кількість їх залежить від сили вдування.

Якщо датчик не видає ніяких звуків, швидше за все він несправний і вимагає заміни.Щоб остаточно переконатися в неробочому стані пресостату, заміряйте його опір за допомогою мультиметра. Якщо при вдуванні опір залишилося на колишньому рівні – сміливо викидайте датчик і купуйте новий.


ЯК ЗАМІНИТИ ДАТЧИК В ПРАЛЬНІЙ МАШИНІ


Заміна датчика рівня пральної машини проводиться в кілька кроків:


- Пристрій повністю відключити від мережі, спустошити барабан примусово і прибрати з нього білизну. Воду з машини зливають через шланг або фільтр. Перераховані заходи необхідні по техніці безпеки.

- Відкрутити саморізи, на яких тримається верхня кришка, деталь розташована саме там. Виглядає, як кругла шайба, поєднана з машиною декількома кабелями і трубкою.

- Відкрутити від задньої стінки 2 шестигранних болта, вони тримають панель, а в ній кріпиться запчастину. Від’єднання пресостату обов’язково для перевірки працездатності і заміни.

- Прибрати панель, сфотографувати розташування пресостату і проводів, приєднаних до нього. По фотографії приєднуються всі елементи, кабелі.

- Відключити клеми, дроти, трубку від деталі. Прибирати їх важливо акуратно, щоб не пошкодити.

- Встановити на те ж місце нову запчастину. Обов’язково повторюється підключення кабелів і трубки на колишні місця.

- Перевірити працездатність датчика. Для цього прання запускається на холостому ходу.


Перед заміною датчика тиску в пральній машині можна додатково перевірити його працездатність. Діагностика потрібна, якщо за ознаками поломки немає впевненості, що зламалася ця деталь. До місця, де була трубка потрібно під’єднати схожу по діаметру, дмухнути в неї. Справний пресостат видає клацання, зламаний не реагує на збільшення тиску.


ЗАМІНА ДАТЧИКА СВОЇМИ РУКАМИ


Якщо датчик рівня води не працює, він підлягає заміні. Розібрати і відремонтувати його не вийде через цільного корпусу. Новий пресостат повинен бути ідентичним зі старим.

- Прикрутіть новий прилад гвинтами в призначене місце.

- Під’єднайте шланг до трубці приладу і закріпіть хомутом відповідного розміру. Перед підключенням шланга огляньте його на предмет пошкоджень. Це важливо для герметичності.

- Приєднайте роз’єм електропроводки.

- Встановіть верхню кришку пралки і закріпіть призначеними гвинтами.

- Після установки перевірте працездатність, завантаживши білизна і запустивши прання.


Стан пресостату дуже важливо для нормальної роботи пральної машини автомат. В разі поломки деталі його доведеться замінити на новий. Не використовуйте машинку з непрацюючим датчиком, щоб не провокувати до серйозні поломки.


ПЕРЕВІРКА ДАТЧИКА


Щоб перевірити пресостат пральної машини, дійте по порядку:


- Вимкніть пральну машину від мережі живлення, щоб виключити ризик ураження електричним струмом.

- Зніміть верхню кришку машинки. Після викручування кріпильних болтів посуньте кришку до задньої стінки і підніміть вгору.

- Знайдіть пресостат зверху на бічній або задній стінці приладу.

- Від’єднайте від датчика роз’єм проводки. Він фіксується в гнізді спеціальною засувкою.

- Зніміть шланг, прикріплений до трубки.

- Відкрутіть болт кріплення і витягніть назовні.

- Під’єднайте до трубки шланг невеликої довжини, відповідний діаметру.

- Подуйте з зусиллям всередину приладу через підключений шланг.


Якщо контакти всередині пресостату спрацьовують, можна почути характерні клацання. Якщо клацань немає, датчик не працює і його необхідно замінити.

Перевірте працездатність приладу мультиметром. Для цього спочатку вивчіть електричну схему пресостату і визначте висновки до контактів однієї групи.

Встановіть регулятор на мультиметре в режим вимірювання опору і подуйте в приєднаний шланг. При зміні тиску повітря показники на вимірювальному приладі повинні змінюватися. Якщо мультиметр не показав змін, замініть датчик.


Машинка може працювати неправильно з-за засмічення повітряної трубки від бака до датчика. Для вирішення проблеми достатньо промити шланг під проточною водою.

Некоректній роботі сприяє ослаблене кріплення шлангу до трубки. Відбувається витік повітря і тиску в камері не вистачає для спрацьовування пресостату.